Kiedy konieczna jest terapia powięziowa?

terapia powięziowaTerapia powięziowa jest konieczna wtedy, kiedy w mięśniach pacjenta powstaną punkty spustowe. Są one miejscami, w których gromadzi się ból. Do fizjoterapeuty należy się zgłosić w momencie występowania charakterystycznych dla nich objawów.

Ograniczenia sprawności ruchowej

Terapia punktów spustowych jest przede wszystkim konieczna w momencie, kiedy zauważalne będą ograniczenia sprawności ruchowej poszczególnych części ciała. Może temu towarzyszyć uczucie sztywności podczas poruszania się. Osłabiona jest również koordynacja mięśniowa. Ogólnie pacjent może odczuwać trudności w robieniu czegokolwiek za pomocą określonej kończyny.

Występowanie bólu

Najbardziej charakterystycznym objawem w przypadku punktów spustowych jest głęboki, przeszywający ból. Przy czym może on również promieniować na sąsiednie tkanki. Ma się wtedy wrażenie, że wszystkie mięśnie są obolałe. Ponadto mogą temu towarzyszyć zawroty głowy i nagłe zaburzenia równowagi. Ponadto w miejscu najbardziej obolałym można zauważyć nadmierną potliwość. Często również występują zaburzenia czucia głębokiego, które są bardzo uciążliwe przy codziennym funkcjonowaniu. Ogólnie wszystko to sprawia, że osoba cierpiąca na to schorzenie czuje się zmęczona, obolała, nie ma chęci do robienia czegokolwiek, a wykonanie jakiejkolwiek czynności ruchowej wydaje się niemożliwe. Ogólne samopoczucie spada i można jedynie skupić się na odczuwalnym bólu.

Categories: Szkolenia Tags: Tagi: