Jak zaistnieć na rynku- porady dla rehabilitantów

zespół bocznego przyparcia rzepkiWielu rehabilitantów żyje w przekonaniu, że wiedza zdobyta na studiach jest zupełnie wystarczająca do tego, aby rozwijać się w zawodzie i nie robią nic w celu poszerzenia swoich kompetencji. To duży błąd.

Pomysł na rozwój

Rehabilitanci zapominają oni o tym, że ich fach jest swego rodzaju sztuką, w której można stale się doskonalić czy nabywać dodatkowych kompetencji. Co dzięki temu osiągamy?

-samorealizujemy się i poszerzamy swoją wiedzę
-zwiększamy swoją atrakcyjność na rynku i zarabiamy więcej

Najbardziej interesującym pomysłem są kursy dla rehabilitantów, w ramach których można zdobyć bardzo konkretne umiejętności terapeutyczne np. w obszarze terapii manualnej.

Co wybrać?

Oferta kursów dla rehabilitantów jest duża i czasem ciężko się zorientować, który z nich może przynieść nam zyski. Dlatego warto obserwować rynek, czytać fora internetowe, bacznie przyglądać się na jakiego typu rehabilitację jest aktualnie zapotrzebowanie.
Dobrym przykładem jest terapia w zespole bocznego przyparcia rzepki. Ponieważ w ostatnich latach nastąpił wzrost aktywności fizycznej wśród Polaków, wiele osób biega, jeździ na rowerze lub uprawia sporty siłowe. Zespół bocznego przyparcia rzepki ma związek ze zwiększonym naciskiem powierzchni stawowej rzepki na kłykieć boczny kości udowej spowodowany m.in dysbalansem mięśniowym u osób aktywnych fizycznie. Wiąże się on z dolegliwościami bólowymi i wymaga wdrożenia terapii. Fizjoterapeuta poszerzający swoje kompetencje w ramach tego schorzenia, z całą pewnością nie będzie narzekał na brak pacjentów.

Categories: Szkolenia Tags: Tagi: